REQUIEM - Zespół rockowy

Jesteś na stronie: requiem » Zespół

Requiem

Requiem to wrocławski zespół grający polskiego rocka. Zespół powstał w 2003 roku w Kłodzku, po czym przeniósł się do stolicy Dolnego Śląska, Wrocławia. Muzyka w zespole ewoluowała z roku na rok i jest tak do dziś. Każdy z członków formacji wprowadza od siebie niepowtarzalne brzmienie i gust muzyczny, co łączy się w jedną całość. W RQ nie ma nudy! Wszystko co robimy, robimy z pasji i miłości do muzyki. Lubimy również eksperymentować z brzmieniem. Mocne gitarowe riffy, połączone z klawiszem i kobiecym przejrzystym wokalem dają głębię oraz pazur naszym rockowym kawałkom. Na dzień dzisiejszy Requiem ma na swoim koncie 5 epek [Deszcz (2005), Przed Snem (2007), Siedem (2008), 28 h (2010), Show must go on (2013)]. Zespół zagrał wiele koncertów w Polsce jak i za granicą. (także jako support takich zespołów jak: IRA, Afromental, Waglewski, Fisz, Emade, Behavior, Natural Dread Killaz, Mesajah, Łukasz Zagrobelny, Trebunie Tutki oraz sukcesy na ogólnopolskich przeglądach i festiwalach.zobacz pełną historię zespołu »

Mateusz Biernacki

Instrument:

Gitara

Sprzęt:

Epiphone Les Paul Ultra
Struny D'Addario
Boss GT8
Randall RG50TC

W zespole od:

listopada 2003

Muzyka to moja najważniejsza i największa pasja, choć mam ich więcej: sport (piłka nożna, koszykówka, narciarstwo), Internet (od którego chyba jestem uzależniony;) i nowe technologie. Studiując na wydziale Fizyki i Astronomii UW udaję, że interesuję się fizyką;). W Requiem gram od początku i to tutaj w gronie przyjaciół rozwijał (i rozwija) się mój pogląd na muzykę. Przez ten cały okres poznałem wiele świetnych osób które w charakterystyczny dla siebie sposób odcisnęły piętno na twórczości zespołu.

Michał Pakuła

Instrument:

Klawisze

Sprzęt:

Roland Fantom Xa

W zespole od:

kwietnia 2007

opis coming soon...

Ula Issel

Instrument:

Wokal

Sprzęt:

mikrofon Electrovoice RE510
System monitorowy douszny: LD MEI 1000

W zespole od:

sierpnia 2008

Moja przygoda z muzyka zaczęła się po wyjściu na świat, gdyż przez kilka tygodni po urodzeniu wrzeszczałam tak głośno, że nikt nie mógł przeze mnie spać. Po moich wybrykach nie do wytrzymania rodzice stwierdzili, że muszą się mnie pozbyć i w wieku 6 lat zapisali mnie do jednego z wrocławskich Klubów Piosenki dla dzieci, gdzie dzieciaki łączyły zabawę, przeróżne stroje i przedmioty ze śpiewem i tańcem. Jeździliśmy na różne festiwale i przeglądy, co pozwoliło nam już w młodym wieku przyzwyczaić się do występów na żywo, sceny a także występów solo. Gdy podrosłam zaczęłam myśleć bardziej przyszłościowo i przeniosłam się do innego (podobno najlepszego) Klubu Piosenki we Wrocławiu, gdzie zrozumiałam, czym tak naprawdę jest śpiew. Poznałam wiele technik wydobywania dźwięku, emisji głosu itp. Oprócz śpiewu ukończyłam 6-letnią szkołę muzyczną I stopnia na skrzypcach. Szkoła jednak bardzo mnie zniechęciła do jakiejkolwiek kariery instrumentalistki. Po jakimś czasie pomyślałam jednak, że szkoda by było tak zmarnować te kilka lat. Moim niezwykłym (głupim) szczęściem (które bardzo często mi towarzyszy i pomaga w życiu ;D) udało mi się dostać do Szkoły Muzycznej II stopnia na saksofon. Instrumenty jednak nie dają i nigdy nie dawały mi tyle radości, co śpiew. Zdaje sobie sprawę, że przede mną jeszcze bardzo długa droga do w pełni wykształconego głosu, ale będę dążyć wytrwale do celu i mam nadzieje, że nic i nikt mi w tym nie przeszkodzi. Obecnie studiuje dziennie Dziennikarstwo Muzyczne, co daje mi ogromną satysfakcje. Nie wyobrażam sobie przyszłości bez muzyki, która cały czas towarzyszy mi, nawet na ukochanym kierunku studiów.

Olek Niedbała

Instrument:

Bas

Sprzęt:

W zespole od:

października 2013

Marek Wroński

Instrument:

Perkusja

Sprzęt:

W zespole od:

października 2013

Copyright 2007 - 2024 © requiem.wroclaw.pl